Всі системи вентиляції засновані на простому принципі: в приміщення подається рівно стільки повітря, скільки віддаляється. В іншому випадку створюється різниця тисків в окремих приміщеннях, що призводить до протягів, свисту під дверима і у віконних рамах.

Витяжна вентиляція

Витяжна вентиляція служить для підтримки балансу між кількістю повітря, що подається і видаляється з приміщення.

Витяжна вентиляція являє собою витяжний вентилятор і мережу витяжних повітропроводів з кінцевими повітрозабірними ґратами або дифузорами. Також витяжна вентиляція може бути в безканального виконання. Така конфігурація містить або осьової витяжний вентилятор, вбудований в віконну раму, або в отвір у стіні, або дахові вентилятори.

У більшості випадків витяжна вентиляція є частиною системи вентиляції поряд з припливною системою. Але бувають випадки, коли необхідна місцева витяжна вентиляція. Найпоширеніший варіант – кухонна витяжка. Також місцева витяжна вентиляція використовується на виробництвах для видалення шкідливих газів і домішок від працюючих агрегатів. В даному випадку місцева витяжна вентиляція дозволяє економити електрику і зменшити шум, оскільки для видалення домішок загальнообмінною вентиляцією потрібні на порядок більші витрати повітря.

Витяжна вентиляція розраховується обов’язково відповідно до витрат припливної системи. Автоматика витяжної системи повинна бути узгоджена з автоматикою припливної вентиляції. Таким чином забезпечується баланс припливу і витяжки у всіх режимах роботи системи вентиляції.

Припливна вентиляція

Житлові будинки і офіси згідно ДБН повинні бути обладнані системами вентиляції для забезпечення свіжим повітрям. У таких приміщеннях залежно від передбачуваної діяльності, на кожну людину має приходити від 20 до 60 кубометрів свіжого повітря на годину. Для подачі свіжого повітря в ці приміщення використовується припливна вентиляція.

Крім нагнітання повітря в систему повітропроводів  припливна вентиляція виконує деякі функції з підготовки повітря, або приведення деяких параметрів повітря до комфортних, бажаних показників. Це фільтрація повітря і нагрівання його в холодну пору року.

Припливна вентиляція включає в себе припливну установку і систему повітроводів. Припливні установки складаються з фільтра, калорифера, вентилятора, системи автоматики та звукоізоляції.

Припливна вентиляція розраховується і проектується індивідуально для кожного приміщення під конкретні потреби і режими. Для підбору системи вентиляції потрібно знати такі показники:

  • Витрата повітря (кубометри на годину). Припливна вентиляція може подавати від декількох десятків до декількох десятків тисяч кубометрів повітря в годину.
  • Потужність калорифера (квт). Потужність підігрівача підбирається, виходячи з витрати свіжого повітря і температури самої холодної п’ятиденки в даному регіоні.
  • Висота подачі або зовнішній статичний тиск (Па). Ці характеристики стосуються виключно мережі повітроводів і повітророзподільних пристроїв.
  • Рівень шуму (Дб).

Припливна вентиляція обов’язково оснащується необхідними системами автоматичного регулювання. Системи автоматики дозволяють плавно або східчасто регулювати потужність калорифера і витрату повітря. Складні системи автоматики дозволяють створювати складні програми, в яких по таймеру активується той чи інший режим роботи системи припливної вентиляції.

Якщо в припливній  установці використовується водяний підігрівач, то система автоматики включає в себе захист від замерзання теплообмінника, а також автоматичне регулювання витрати гарячої води.
Припливна вентиляція також включає в себе наступні елементи: повітрозабірні грати, припливний клапан (з ручним або електроприводом), шумоглушник, шибери або пристрої регулювання і настройки витрати повітря по приміщеннях, повітророзподільні пристрої (грати, дифузори, плафони, сопла).

Наша компанія займається розрахунком, проектуванням, установкою та сервісом систем припливної вентиляції. Ми використовуємо як готові рішення в шумоізольованому корпусі, так і збираємо набірні припливні установки на базі самих перевірених компонентів. Також ми збираємо щити управління і автоматики систем припливної вентиляції.

Припливно-витяжна вентиляція

Припливно-витяжна вентиляція не тільки досить ефективно вирішує проблеми повітрообміну в приміщеннях, але і дозволяє істотно знизити експлуатаційні витрати, зокрема за рахунок застосування утилізації тепла для підігріву припливного повітря.

Витяжне повітря, що видаляється з приміщень, має кімнатну температуру, в деяких випадках навіть вище, наприклад, металургійні цехи. Холодне припливне повітря в зимовий час може досягати температур порядку: -15…-20 градусів Цельсія, а в деякі періоди і більш низьких температур. Тепло витяжного повітря використовується для підігріву припливного повітря. Для цього застосовують спеціальний теплообмінник – рекуператор.

Припливно-витяжна вентиляція з утилізацією тепла широко застосовується на середніх і великих об’єктах. Це офісні будівлі, котеджі, кінотеатри, кафе та ресторани, басейни, готелі, а також виробничі приміщення.

Припливно-витяжна вентиляція за рахунок використання утилізації тепла дозволяє знизити експлуатаційні витрати на підігрів як мінімум в два рази. Більше того, моноблочна припливно-витяжна установка спрощує монтажні роботи, так як всі агрегати об’єднані практично в єдиному корпусі. Після монтажу самої установки здійснюється стаціонарна обв’язка усіма комунікаціями. Припливно-витяжна установка вмонтовується в спеціалізованому приміщенні – венткамери. Така установка характеризується також простотою обслуговування, так як всі вузли та агрегати знаходяться в одному місці. Доступ до внутрішніх елементів системи здійснюється через спеціальні люки і гермодвері.

Наша компанія спеціалізується крім іншого також на проектуванні, постачанні, монтажі і сервісі систем припливно-витяжної вентиляції. Ми успішно реалізуємо такі проекти, як припливно-витяжна вентиляція готелів, торгових центрів, автосалонів, складських площ та інших категорій об’єктів.

Види вентиляції

Comments are closed.