Для власників заміських будинків і котеджів пропонуємо кілька систем, які забезпечать всю Вашу сім’ю не тільки гарячою водою, але так само нагріють басейн і будуть підтримувати систему опалення, і найголовніше, зроблять Вас енергетично незалежним від підвищення цін на газ і електроенергію.

 1. Колектор,
 2. БА,
 3. ГВП,
 4. Геліоконтур,
 5. Робоча станція

 

 

 


Витрата тепла на:

1 – опалення будівлі з поганою теплоізоляцією

2 – опалення будівлі з теплоізоляцією

3 – забезпечення ГВП.

Вироблення тепла:

4 – система ГВП + опалення

5 – система ГВП

 

 1. колектор
 2. бак-акумулятор
 3. ГВС
 4. геліоконтур
 5. басейн
 6. теплообмінник
 7. опалення
 8. робоча станція    ГВП

 

ГВП

Як це працює?

Сонячні промені потрапляють на трубчастий вакуумний колектор (1), де практично повністю поглинаються, нагріваючи теплоносій у геліоконтурі (4) до температури 140°С. Нагрітий теплоносій прокачується циркуляційним насосом у теплообміннику бака-накопичувача (2), тим самим нагріваючи воду в баці. Нагріта вода використовується для системи ГВП, опалення, підігріву басейну.

ГВП + Опалення

У таблиці наведено орієнтовна кількість труб вакуумного колектора, яка необхідна для забезпечення ГВП різної кількості людей.

Кількість чоловік: Витрата води, л/день

Кількість вакуумних труб, шт..

Об’єм бака- акумулятора,л

3

150

15-20

150

5

250

25-30

250

8

400

40-50

400

Витрата тепла на приготування гарячої води носить постійний характер протягом всього року, а в період найбільшої потреби в теплі для опалення приміщень надходить лише незначна кількість сонячної енергії (див. рис. 2). Щоб додатково забезпечити підтримку опалення, кількість вакуумних труб колектора має в середньому в 2 – 2,5 рази перевищувати кількість труб, необхідну для приготування гарячої води.

Надлишки тепла вироблені системою після приготування гарячої води можуть бути спрямовані в систему опалення.

Однак слід врахувати, що розрахунок системи на покриття витрат на опалення в зимовий час може привести до вироблення зайвої кількості теплової енергії влітку, яку не буде ефективно використано. Як наслідок нераціонального розрахунку — завищена вартість системи і неприйнятні показники окупності. На малюнку 2 показані втрати декількох типів будинків і кількість виробленої теплової енергії різними кількостями колекторів.

ГВП + Басейн + Опалення

Як це працює?

Система призначена для ГВП та підігріву басейну. Принцип дії аналогічний до попередньої системи, тільки ускладнюється тим, що в ній застосовуються додаткові теплообмінники для нагріву басейнів. Коли басейн не використовується, надлишки тепла можна направити в систему опалення.

У таблиці наведено орієнтовна кількість труб, яка необхідна для забезпечення ГВП та підігріву басейну різного об’єму.

Кількість осіб Закритий басейн Відкритий басейн
20м3 40м3 60м3 20м3 40м3 60м3
3 60 105 150 95 175 255
5 75 120 165 110 190 270
8 95 140 185 130 210 290

Розрахунок необхідної кількості трубок здійснювався для закритих басейнів з урахуванням всьорічного використання, тому використовувалися усереднені показники притоку сонячної радіації для м. Києва (3.1 кВт/м2) без первинного нагріву. Таким чином, з травня по серпень система вакуумних колекторів забезпечує 100% покриття навантаження басейну. В інший час відсоток покриття зменшується і необхідно використовувати додаткове джерело теплової енергії.

Для відкритих басейнів приймався період експлуатації з травня по вересень. Середній показник притоку сонячної радіації за цей період 4,7 кВт/м2. Розрахунок здійснювався для добре захищеного від вітру місця, з урахуванням природного базового нагріву. За цей період система покриває 100% споживаної потужності.

Comments are closed.