Питання забезпечення енергетичної незалежності, енергозбереження у багатоквартирних будинках стоїть дуже гостро, оскільки ціни на енергоресурси постійно зростають, а з ними і вартість комунальних послуг, що надаються ЖЕКами. Навіть якщо будинок знаходиться у власності самих мешканців (ОСВД), то вони все одно залежні від підприємств, які постачають тепло і цін на пальне, яким здійснюється підігрів безпосередньо перед подачею теплоносія.

Загальновідомо, що під час транспортування споживачам тепла в тепломережах втрачається від 20 до 40% енергії і всі ці витрати закладаються постачальниками у вартість гарячої води та опалення.

У зв’язку зі значним подорожчанням енергоносіїв та зносом обладнання енергопостачальних компаній почастішали випадки відключення споживачів від гарячого водопостачання.

Компанія «Атмосфера.ua» пропонує вирішення проблеми гарячого водопостачання (ГВП) багатоквартирних будинків за рахунок встановлення сонячних водонагріваючих систем.

Правильно спроектована сонячна система здатна забезпечити багатоквартирний будинок гарячою водою з середини березня по кінець вересня — на 100% і в інші місяці від 20% до 80%. При цьому значно скорочуються витрати на експлуатацію традиційних тепломереж і локальних котелень в літній період. Влітку котельні працюють на 5-10% своєї номінальної потужності, ККД знижується, що в цілому збільшує вартість їх обслуговування.

Рис. 1 Схема забезпечення багатоквартирного будинку ГВП за допомогою сонячних колекторів

Як це працює?

Сонячні промені падають на трубчастий вакуумний колектор (1), де практично повністю поглинаються, нагріваючи теплоносій у геліоконтурі (4) до температури 140°С. Нагрітий теплоносій прокачується циркуляційним насосом у теплообміннику бака-накопичувача (2), тим самим нагріваючи воду в баку. Нагріта вода використовується для системи ГВП, опалення, підігріву басейну.

  Рис. 2

  1. Колектор,
  2. Бак-акумулятор,
  3. ГВС,
  4. Геліоконтур,
  5. Робоча станція

Рис. 3Розрахунок системи гарячого водопостачання для багатоквартирного будинку

Діаграма показує можливу температуру щоденного нагріву 6 м3 води за допомогою колекторного поля з 850 вакуумних труб.

КвартирКільк осібЗагальна витрата води, м3Кількість трубок, штПлоща поля(геополя), м2Площа даху, м2
Типовий будинок451206885115480

 

 

Comments are closed.