Mitsubishi Electric Standart (тільки холод)

 

 

 

 


 

Загальна характеристика

На заводах Mitsubishi Electric впроваджена єдина система контролю якості. Всі матеріали та вироби, що надходять на завод від постачальників, проходять вхідний контроль на відповідність технічним умовам. На кожному етапі виробництва діє проміжний контроль якості компонентів. Після сходження з конвеєра кожен кондиціонер проходить тест на функціонування протягом 20 хвилин. Інформація про персонал, який працював над збіркою, а також результати тесту зберігаються в комп’ютері для кожного виготовленого кондиціонера протягом декількох років. Кожен день кілька кондиціонерів з партії проходять додаткову посилену перевірку в лабораторіях заводу.

  • Всі побутові кондиціонери використовують в автоматичному режимі (функція I FEEL) алгоритми та методи теорії нечіткої логіки (fuzzy logic). Даний метод дозволяє системі переходити в новий нерегламентований стан, виходячи з аналізу ряду параметрів. При виборі користувачем цього режиму I FEEL мікропроцесор визначає поточну температуру в приміщенні і самостійно вибирає режим «охолодження», «осушення» або «обігрів», а також встановлює температуру. Надалі, якщо користувач відчуває дискомфорт і натискає кнопку TOO COOL або TOO WARM, система аналізує поточну температуру в приміщенні і кількість натискань зазначених кнопок раніше і змінює задану температуру на деяку обчислену величину. Цей метод дозволяє кондиціонеру більш точно вибрати і підтримувати температурний режим, виходячи з суб’єктивних відчуттів користувача.
  • У всіх побутових кондиціонерах є 24-годинний таймер включення і виключення з дискретністю 10 хвилин.
  • У всіх побутових кондиціонерах є функція автоматичного повторного перезапуску після збою живлення. У цьому випадку інформація про стан кондиціонера до збою живлення (включений або вимкнений, режим, задана температура й т. п.) заноситься в енергонезалежну флеш-пам’ять і може зберігатися протягом кількох десятків років.
  • Для живлення схеми управління внутрішнього блоку застосовується імпульсне джерело живлення. В результаті стало можливим зменшити габаритні розміри і вагу внутрішнього блоку, знизити розсіювану потужність, а найголовніше – виключити «зависання» контролера при провалах напруги.

Опис кондиціонера

Система фільтрації повітря

Повнорозмірний антиоксидантний катехіновий повітряний фільтр з терміном служби 9 років.

  • Чистіть кожні 2 тижні.
  • Видаляйте бруд пилососом або промивайте у воді.
  • Перед установкою ретельно висушіть в темному приміщенні.

 

Що таке “антиоксидантний катехіновий повітряний фільтр”?

Головною перешкодою служить унікальний антиоксидантний фільтр. Це розробка Mitsubishi Electric, яка не застосовується в інших кондиціонерах, покликана захистити організм людини від несприятливих факторів зовнішнього середовища і уповільнити процеси старіння. Згідно з найбільш поширеною теорією старіння, винуватцями необоротних змін в організмі людини є вільні радикали. Це дуже активні сполуки, які мають неспарений електрон на зовнішній оболонці. Прагнучи до рівноважного стану, вільні радикали вступають в реакцію, руйнуючи при цьому інші з’єднання. Накопичення таких руйнувань в клітинах організму призводить до їх старіння і відмирання. Більш того, ці зміни можуть стати причиною мутацій, а також таких хвороб, як, наприклад, хвороба Альцгеймера, серцеві хвороби, рак та ін. Антиоксидантний фільтр зовні схожий на звичайний пластиковий префільтр, тільки зеленого кольору. Проте його структура досить складна. Фільтр має каталітичне покриття з активної речовини катехіна. Ця речовина належить до групи флавоноїдів, які відновлюють вільні радикали до хімічно неактивних сполук. Це біофлавоноїд, який міститься в зеленому чаї і володіє антивірусними і протиокислювальними властивостями. Крім того, катехін володіє і чудовими дезодоруючими характеристиками. Катехіновий повітряний фільтр поєднує в собі всі ці переваги не тільки для того, щоб поліпшити якість повітря, але і попередити поширення бактерій і вірусів в приміщенні. Дуже важливо, що активна речовина є каталізатором, тобто сама не бере участь в реакції і, отже, не витрачається. Антиоксидантний фільтр, таким чином, є практично вічним.
Зазвичай каталізатори наносять на поліпропіленові волокна у вигляді плівки. Проте в процесі експлуатації плівка швидко стирається. Інженери Mitsubishi Electric впровадили молекули антиоксиданту в керамічні волокна, які, в свою чергу, впаяні в поліпропіленову сітку. Тому антиоксидантний фільтр можна мити і протирати. В процесі досліджень антиоксидантного фільтра виявилося, що активна речовина – каталізатор має ще й сильну антибактеріальну і антивірусну дію.

Антибактеріальний ефект

В процесі випробувань антиоксидантного фільтра концентрація бактерій знизилася в 100 000 разів. Ефект вважається досягнутим при зниженні в 100 разів, тому антиоксидантний фільтр Mitsubishi Electric дуже ефективно очищає повітря від бактерій. «Ця речовина впливає на патогенні бактерії Micoplasma Pneumonia, навіть коли їх концентрація всього 1 частинка на мільйон», – повідомляє професор Tadashi Inoue з Mitsui Agriculture and Forestry Synthetic Laboratory.

Антивірусний ефект

В процесі випробувань концентрація вірусів грипу знизилася в 200 разів. Ефект вважається досягнутим при зниженні в 100 разів. «Цей фільтр ефективно дезактивує вірус людського грипу», – стверджує професор Yasuo Suzuki з Shizuoka Prefectural University. В даний час ведуться дослідження по впливу активної речовини, що використовується у фільтрі, на вірус атипової пневмонії.

Інверторна система для більш потужної та комфортної роботи

Система з інверторним управлінням має цілий ряд переваг в порівнянні з системами, що працюють з постійною швидкістю. Наприклад, завдяки зміні напруги постійного струму, кондиціонер швидше виходить на заданий режим, після чого починає знижувати швидкість обертання компресора. Це сприяє скороченню енергоспоживання, але не впливає на якість кондиціонування. Крім цього, компресор постійного струму показує більш високу продуктивність, ніж інверторні системи змінного струму.

Економічний режим «Еконокул»

Для ще більшої економії Mitsubishi Electric в 1980 р. першої розробила і впровадила функцію «Еконокул», що означає «економічне охолодження». Відомо, що підвищення цільової температури всього на 2oC в режимі охолодження дозволяє знизити споживання енергії на 20%. Тобто, якщо влітку виставити на пульті не 21oС, а 23oС, можна дуже істотно заощадити. Для того щоб людина не могла відчувати таке підвищення температури і продовжував відчувати себе комфортно, Mitsubishi Electric розробила особливий алгоритм роботи жалюзі. В цьому режимі повітря подається по черзі то горизонтально, то вертикально вниз через певні проміжки часу. Інтервали між циклами і тривалість циклів обчислюються мікропроцесором виходячи з температури випарника і поточної температури в приміщенні. Завдяки такій роботі жалюзі користувач не відчуває підвищення температури на 2oC.

Високий ККД

Досягнуто енергоефективність EER = 5.15.

Найнижчий рівень шуму – 20 дБ.

Довжина магістралі і перепад висот

Зазвичай споживач вибирає кондиціонер за зовнішніми показниками, таким як дизайн, рівень шуму, споживання енергії і т.п. При цьому часто не беруться до уваги вторинні параметри, які вкрай важливі при проектуванні і установці. Це допустима довжина магістралі і перепад висот між внутрішнім і зовнішнім блоками.

Для звичайних побутових кондиціонерів довжина між блоками не повинна перевищувати 10-15 м, а перепад висот 7-10 м. У більшості випадків цього достатньо, щоб встановити зовнішній блок під вікном або на балконі. Однак іноді з естетичних міркувань або виходячи з нормативних вимог, зовнішній блок повинен бути прихований із зони видимості. І тоді кожен метр магістралі стає критичним.

У Mitsubishi Electric передбачили такі випадки й зробили свої спліт-системи більш гнучкими. Для побутових кондиціонерів Mitsubishi Electric відстань між зовнішнім і внутрішнім блоками состовляет 20 м. Максимальний перепад висот становить 12 м.