“Вентиляція більярдної необхідна з багатьох причин. Якщо мова йде про приватну більярдну в котеджі або приватному будинку, то необхідність створення системи вентиляції пов’язана з тим, що власники хочуть займатися улюбленим видом спорту і відпочинку з комфортом.”

У комерційних великих більярдних вентиляція просто зобов’язана бути, її наявність разом з кондиціонуванням є одним з важливих чинників, крім хороших столів та рівня обслуговування. На жаль, дуже рідко в більярдних не курять. Професіонали цього не роблять, тому що бережуть сукно столу.

Схема повітрообміну і кратності повітря

Якщо в більярдній не куритимуть, то необхідний повітрообмін визначають, виходячи з розрахункової кількості людей – 45 м3/ч на одну людину. У разі комерційної більярдної враховують і необхідність подавати 60 м.куб на годину на кожну людину з обслуговуючого персоналу. Якщо в більярдній будуть курити, то для створення в ній комфортного мікроклімату необхідно подавати 100-120 м.куб в годину на одного курця.

Схема повітрообміну приватної більярдної повинна бути наступною: припливне повітря слід подавати безпосередньо в зону більярдних столів, відтік повітря необхідно здійснювати по периметру приміщення.

У комерційних більярдних залах розрахунковий повітрообмін буде достатньо високий, що неминуче викличе великі експлуатаційні витрати на теплоносій. Застосування рекуперації можливе тільки при використанні якісної фільтрації повітря, що видаляється через великий вміст в ньому смол.

У комерційних більярдних, як правило, заборонено курити над столом. Зона куріння, на відміну від приватних залів – це простір за столом, уздовж стін, або в проходах між столами. Доцільно використовувати вентиляцію витісненням, якщо це конструктивно можливо – припливне повітря подавати з нижньої зони по периметру приміщення, а видалення відпрацьованого повітря здійснювати в центральній частині приміщення зі стелі. Необхідно також звернути увагу на рухливість повітря при проектуванні, вона повинна не перевищувати 0,2 м/с.

Comments are closed.