“Найбільш часто задається при консультації по телефону питання – що входить в стандартний монтаж спліт-системи? Але, щоб дохідливо пояснити, що це таке, необхідно спочатку коротко розповісти, що взагалі являє собою процес встановлення кондиціонера.”

Спліт-система влаштована так, що між внутрішнім і зовнішнім блоком повинні прокладатися труби та кабелі комунікації. Повітря по трубах з вулиці не перекачується – це міф. Традиційні спліт-системи, не забирають повітря зовні, і труби необхідні для того, щоб хладагент (робоче тіло в кондиціонері) міг циркулювати в різних фазових станах по замкнутому циклу. Те ж саме відбувається в холодильнику. Спрощено, те, що знаходиться всередині холодильника, можна уявити, як Ваше приміщення, а те, що зовні, а саме ззаду, як зовнішній блок кондиціонера. Ті ж самі труби і той же самий фреон в трубах, тільки виконано все в одному корпусі і набагато меншої потужності. Так от, щоб кондиціонер запрацював, необхідно надійно і герметично з’єднати всі трубопроводи, потім відкачати з них повітря і запустити в контур фреон. Фреон в новому кондиціонері вже заправлений і перебуває під тиском в рідкому стані в зовнішньому блоці спліт-системи.

Побутові кондиціонери сьомого і дев’ятого типорозміру (2 і 2,5 кВт холодопродуктивності відповідно – найбільш часто встановлюються в квартири) повинні встановлюватися з використанням мідних труб діаметром чверть дюйма і три восьмих дюйма. Різний діаметр труб пояснюється тим, що в зовнішній блок кондиціонера фреон подається під високим тиском в газоподібному стані – необхідна труба більшого діаметру. А четвертна труба потрібна для подачі рідкого охолодженого фреону у внутрішній блок спліт-системи. Труби потрібно обов’язково теплоізолювати. Для цього є спеціальна теплоізоляція для холодильних труб відповідного діаметру. Якщо труби не теплоізолювати при установці кондиціонера – неминуче падіння потужності спліт-системи. Також необхідно з’єднати внутрішній і зовнішній блоки кабелем міжблочної комунікації для того, щоб мікропроцесорний “мозок” системи, розташований, як правило, у внутрішньому блоці, міг збирати дані зі всіх датчиків кондиціонера, а також віддавати команди на включення тих чи інших функцій або режимів . Ще до кондиціонера необхідно підвести живлення. До спліт-систем побутового спектра електрика, зазвичай, підводиться до внутрішнього блоку кабелем ПВС 3х1, 5 або 3х2, 5 залежно від потужності кондиціонера. Але бувають і виключення. Наприклад, в кондиціонерах Daikin або деяких моделях Mitsubishi живлення підводиться до зовнішнього блоку. Таке рішення, як правило, трохи подовжує силовий кабель, зате дозволяє винести всі високовольтні комунікації за межі приміщення, багаторазово знижуючи тим самим ризик пожежі або удару електричним струмом.

 Також від внутрішнього блоку кондиціонера обов’язково повинна відводитися сконденсована з повітря волога. Для цього від внутрішнього блоку разом з трасою (так називають зв’язку труб і кабелів міжблочної комунікації) прокладається дренажна трубка діаметром 16мм. Ця трубка в переважній більшості випадків виводиться на вулицю, щоб конденсат капав просто вниз уздовж стіни. Для того, щоб ці краплі не потрапляли на голову сусідам, які живуть на нижніх поверхах, коли ті виходять покурити на балкон, дренажна трубка прикріплюється до кронштейна зовнішнього блоку кондиціонера так, щоб її кінець відстояв від стіни максимально далеко (близько 70см). Буває й так, що на вулицю виводити конденсат заборонено. Це буває з різних причин. Але найпоширеніший випадок – елітне житло, де дуже строго стежать за такими дрібницями. У цьому випадку шукається максимально короткий і простий спосіб відводити воду в каналізацію. Найчастіше дренажна трубка прокладається в неглибокій штробі (20-30мм), але при цьому необхідно пам’ятати, де і як прокладені вмуровані в стіну труби. Дуже часто при свердлінні отворів у стінах (повісити картину, полицю або бра) дренажна трубка пробивається, і для її лагодження доведеться розбивати штробу і порушувати ремонт. Тому вимагайте від менеджера складання схеми прокладки всіх комунікацій, якщо щось вмуровували в стіну. Ще одна тонкість, що стосується прокладання дренажного трубопроводу. Чим менший кут нахилу дренажної трубки, тим більша ймовірність її засмічення в найближчі роки. У принципі, нічого страшного статися не повинно, крім капання з внутрішнього блоку кондиціонера води. Але якщо є можливість зробити стік води максимально швидким, то треба робити саме так.

Установка кондиціонера в два етапи

Дуже часто при установці кондиціонера доцільніше прокладати міжблочні труби й кабелі, а також дренажний трубопровід в штробі. Це робиться у випадку, якщо Ви вирішили встановити кондиціонер під час ремонту. Такий монтаж виконується в два етапи і дозволяє встановити внутрішній блок таким чином, щоб до нього не велися ніякі видимі комунікації. Ще одна перевага такого монтажу – внутрішній блок встановлюється в останню чергу, а значить, він не буде забруднений під час ремонту. У перший етап монтажна бригада проробляє штробу, бурить отвір у зовнішній стіні, прокладає труби в теплоізоляції, кабелі, дренажний трубопровід. Зовні вивішується зовнішній блок кондиціонера і відразу проводиться підключення комунікацій до нього. Це робиться, по-перше, для того, щоб у труби не потрапила волога, і не окислялись кінці кабелю, а по-друге, для того, щоб на другий етап робіт залишити якомога менше робіт, і зокрема – пов’язаних з відкриванням вікон.

Часто другий етап установки кондиціонера робиться відразу після обклеювання стін шпалерами, і відкривання вікон може вплинути на якість ремонту. По завершенні першого етапу Ви будете мати зі стіни пучок труб і кабелів. Установники кондиціонерів не закладають штробу і не вирівнюють стіни, це роблять люди, які виконують власне ремонтні роботи. Дуже важливо: штроблення стін НЕ ВХОДИТЬ у вартість стандартного монтажу. Тому дуже часто є сенс доручити будівельникам штроблення стін (природно, за погодженням із замовником), так як в цьому випадку ви заощадите гроші, оскільки під час ремонту робітникам, як правило, доводиться руйнувати стіни у всій квартирі вздовж і поперек, тому розцінки за метр штроби у будівельників нижче. Більш того, в цьому випадку буде набагато легше узгодити прибирання будівельного сміття і пилу. І ще один момент: штроблення стін, особливо залізобетонних, – сама пильна робота при установці кондиціонера, і чим чистіша монтажна бригада, що встановлює Вам кондиціонер, тим якісніше вони зроблять свою роботу. Дуже важливо які труби, теплоізоляцію, кабелі і так далі, а коротше кажучи, витратні матеріали використовує фірма-установник.

Коли ви телефонуєте і уточнюєте ціну кондиціонера з монтажем, навряд чи хтось спроможеться розповісти Вам, які витратні матеріали використовуються при установці. Компанія «Максимум Комфорт» використовує тільки найякісніші витратні матеріали та комплектуючі. Мідна труба – Mueller – найякісніша труба американського походження. Використання цих труб гарантує відсутність мікротріщин і заломів на вигинах труби і в місцях вальцовок (з’єднання труб з штуцерами блоків). Також ми використовуємо виключно надійне професійне кріплення Hilti. Ви можете не боятися, що зовнішній блок Вашого кондиціонера впаде вниз, якщо на нього сяде велика ворона. Кронштейни для кріплення зовнішнього блоку використовуються тільки оцинковані. Завдяки порошковому сірому покриттю поверх шару цинку ці кронштейни не іржавіють, тобто не втрачають зовнішнього вигляду нового виробу і по терміну служби практично вічні. До речі, один такий кронштейн гарантовано витримує вагу понад 150 кг. А вага зовнішнього блоку спліт-системи не перевищує 40 кг. Ще одна важлива деталь. На кожен чистовий монтаж кондиціонера всі наші бригади оснащуються промисловим пилососом. Це гарантує чистоту як під час монтажу, так і після. Причому мається на увазі не тільки чистота на підлозі. При бурінні стін з пилососом ви гарантовані від брудних плям на стінах, що буває досить часто і доставляє великі неприємності, якщо стіни пофарбовані кольором. Тому, спокушаючись на низьку вартість монтажу в інших компаніях, що не використовують в роботі це досягнення людського розуму, будьте готові до таких прикрих дрібниць.

Повернімося тепер до поняття стандартного монтажу. Під стандартним монтажем розуміється така схема установки кондиціонера, при якій довжина міжблокових комунікацій не перевищить п’яти метрів. При цьому спліт-система монтується за один виїзд бригади. Зовнішній блок вивішується під вікно кондиціонує або сусідньої кімнати таким чином, щоб верхній край корпусу був врівень, або на декілька сантиметрів нижче лінії підвіконня. Траса всередині приміщення прокладається в декоративному пластиковому коробі 60х60 довжиною не більше 1м. Електропостачання підводиться в коробі для кабелю 10х15 довжиною не більше 2м. Ділянка траси, прокладений зовні, кріпиться до стіни і не маскується коробом. Прейскурант на роботи, що не входять в стандартний монтаж, можна знайти в розділі Прайс-лист. І останнє. Хочемо попередити ще про один нюанс. Компанія «Максимум Комфорт» – практично єдина компанія, яка намагається допомогти Вам по телефону, відразу надаючи всю необхідну інформацію, як по техніці, так і за цінами. Це означає, що у нас практично ніколи не буває різниці між ціною, названою консультантом по телефону, і тією ціною, яка оголошується на об’єкті. Ми дуже часто стикалися з ситуацією, коли до нас хтось із конкуруючих фірм вже приїжджав до замовника, і на місці ціна виростала майже вдвічі. Ми знаємо ціну Вашому часу, цінуємо той час, який Ви приділяєте для спілкування з нашим менеджером, і не змусимо Вас витрачати його даремно.

Comments are closed.