Віконний кондиціонер – моноблочний кондиціонер, який вмонтовується у віконний отвір або тонку стіну. У порівнянні із спліт-системами “віконник” має ряд недоліків, серед яких вищий рівень шуму і відсутність вибору місця установки. Крім того, він погіршує освітленість приміщення. Проте, завдяки низьким цінам, віконні кондиціонери як і раніше мають свого клієнта. В Україні “віконники” використовуються в основному для кондиціонування вуличних торгових павільйонів і державних установ.  Спліт-системи – складаються з одного зовнішнього і одного внутрішнього блоків. Мають цілу низку переваг, серед яких висока ефективність, низький рівень шуму, свобода вибору місця розташування і типу внутрішнього блоку. Останні бувають настінними, касетними, канальними, підлоговими, стельовими, колонними. Нерідко один і той же внутрішній блок може встановлюватися як в підлоговому, так і в стельовому положенні.

Мультиспліт-системи – при наявності більш ніж одного внутрішнього блоку, спліт-система перетворюється на мультиспліт-систему. Як правило, такі кондиціонери мають від двох до чотирьох (у окремих випадках п’яти) внутрішніх блоків настінного типу, проте іноді зустрічаються мультисистеми з внутрішніми блоками канального, касетного, підлогового, стельового типу, або поєднують блоки різних типів. Основна перевага мультиспліт-систем в порівнянні із звичайними “сплітами” – зменшення кількості зовнішніх блоків, що дозволяє зберегти архітектурну зовнішність будівель.

Мобільні кондиціонери – мобільні моноблоки пов’язані з вулицею гнучким гофрованим шлангом. Зазвичай його виводять в кватирку, прочинене вікно чи двері. Всі перераховані вище кліматичні системи, за винятком віконних, не пов’язані по повітрю з навколишнім середовищем. А це означає, що Вам доведеться або передбачати окрему припливну вентиляційну установку, або провітрювати приміщення за допомогою вікон, мирячись з такими незручностями як пил, тополиний пух, вихлопні гази і постійні протяги. Цю проблему дозволяють вирішити наступні кліматичні системи:

Мініцентральний кондиціонер – по суті справи, це велика спліт-система, внутрішній блок якої обробляє повітря для всієї квартири або офісу в цілому, і роздає його по окремих кімнатах за допомогою системи воздуховодов. Він також може подавати зовнішнє повітря, очищати його й догріває до кімнатної температури в зимовий час. Така система, як правило, встановлюється за підвісною стелею, а повітря лунає через декоративні ґрати, зовнішній вигляд яких легко пов’язати з дизайном приміщень.

Чіллер – водоохолоджувальна машина. Є ключовим вузлом системи центрального кондиціонування повітря. Один такий агрегат через систему фанкойлів може охолоджувати величезні офісні будівлі.

Фанкойл – як за зовнішнім виглядом, так і по своєму пристрою фанкойли дуже нагадують внутрішні блоки спліт-систем. Тільки як “зовнішній блок” для фанкойлов виступає водоохолоджувальні машина – чіллер, а замість фреону використовується вода. При наявності бойлера або чіллера з тепловим насосом система фанкойлів може використовуватися і для опалювання.

Центральне кондиціонування – центральні системи кондиціонування повітря розташованих поза обслуговуваних приміщень і кондиціонують одне велике приміщення, декілька зон приміщення або багато окремих приміщень.Забезпечуються ззовні холодом (що доставляється холодною водою або холодоагентом), теплом (що доставляється гарячою водою, парою або електрикою) і електрикою для приводу електронагрівачів, вентиляторів, насосів та ін.

Comments are closed.